Двата централна канала на NS-2, заедно с V-образен протектор на гумата, подобряват оттичането на водата на повърхността на гумата и по този начин намалява риска на аквапланинг. V-образна шарка осигурява равномерно разпределение на налягането, така че цялата контактна повърхност на гумата може да се използва за предаване на мощност.
Етикет на гуми / Класи на ефективност
Европейският съюз, съгласно с CE 1222/2009, е възложил че всички гуми произведени след дата 1 юли 2012 г. за леки и лекотоварни автомобили включват стандартни етикети на ЕС за гумите като ги класифицират по три работни характеристики:разход на гориво класифицирани от A до G,сцепление с влажна повърхност класифицирани от A до G, и ниво на шума в децибели.
Категории на гуми незасегнати от настоящия регламент включват:регенерирани гуми, професионални офроуд гуми, гуми състезателни /за спортен автомобил, както и специални гуми предназначени за подобряване на сцепление, като и с шипове,T-тип временно резервни гуми, гуми за автомобили произведени преди 1990 г., гуми с максимално разрешена скорост от 80km / h, гуми за джанти с диаметър по-малък или равен на 254 mm или по-голям или равен на 635 мм.
Този етикет е предназначен, от една страна за да се насърчи икономическата и екологична ефективност на движението, както и повишаване безопасността по пътищата, и от друга страна за да се помогне на потребителите да изберат определени гуми.Въпреки, етикетът е бил критикуван че само показва много ограничен брой характеристики. Специалистите твърдят че гумите имат много повече функции, които са важни а съответно за безопасността на движението, включително ограничени при аквапланинг, при стабилност на пътя, експлоатационен живот, продуктови свойства на мокри и сухи пътища различни от сцеплението с влажна повърхност и свойства на сняг. Производителите на гуми предполагат че резултатите от тестовете от различни институции и предприятия в списанията трябва да останат много важни източници на информация за краен потребител, тъй като те се фокусират върху скоростта на голямо разнообразие от свойства за гуми и функции.
Марка
Nankang
Серия на модела
Ultra Sport NS-2
Размер
235/30 ZR20 88W XL
Ширина
235
Височина
30
Вид конструкция
ZR
Дименсия на гуми
20
Индекс на натоварване на гумите
88
Скоростен индекс
(W)
С/Без вентил (TT/TL)
Гума изисква вътрешна гума
M/C
No
*Безплатна доставка за 2 и повече гуми ( включен ДДС )